Jak przygotować stronę www  zgodnie z trendami 2017 roku?

  1. Język “ekspercki” strony www.

Zgodnie z trendami Google 2017  witryna  powinna być z pewnością napisana językiem “eksperckim”. Znaczy to tyle, ze nie wystarczą już 2-3 linijki przedstawienia się i dużo rysunków. Google “lubi” czytać w szczególności teksty techniczne, porady, wypowiedzi “znawców”.  Uwielbia wszelkie certyfikaty, więc jeśli mamy takowe warto je umieścić na naszej stronie www – oczywiście podpisując “altami”. Pamiętajmy dobry “content” dla Google jest zawsze w cenie, a pozycjonowanie strony internetowej z “dobrymi, eksperckimi” tekstami jest znacznie łatwiejsze.

2. Media społecznościowe, dzielenie się opiniami.

Trendy “mówią” także, że warto zainwestować we wszelkie media społecznościowe – w szczególności You Tube. Dobrze jest też mieć “aktywnych” uczestników, piszących komentarze, czy to oceniających  nasze produkty. Pamiętajmy   by na naszej  stronie  zawrzeć  wszelkie wtyczki do mediów  społecznościowych oraz umożliwić uczestnikom  dyskusję, czy też recenzowanie naszej strony czy produktów.

3. Protokół SSL.

Brak certyfikatu SSL może obniżyć pozycje stron, szczególnie z zakresu e-commerce.  Google faworyzuje  w wynikach wyszukiwania, strony posiadające https.

4.  Szybkość ładowania strony.

Szybkość ładowania się strony od lat staje się coraz  ważniejszym czynnikiem rankingowym. Z pewnością  wpływa na to  coraz większa popularność urządzeń mobilnych. Dla wolno działających stron można spodziewać się obniżenia pozycji  a co za tym idzie  spadku ruchu organicznego. Mobilne wersje naszej witryny  będą z pewnością w niedługim czasie  ważniejszym kryterium oceny jakości stron niż ich wersje na urządzenia stacjonarne. Przyjrzyjmy się więc dokładnie  jak nasza strona radzi sobie w wersji mobilnej.

5.  Zastosowanie mikroformatów  (danych strukturalnych) Schema.

Mikroformaty pozwalają precyzyjnie opisać poszczególne elementy na stronie w sposób zrozumiały dla botów Google. Szczególnie jest to przydatne w przypadku stron produktowych.   Polecamy narzędzie do testowania  danych uporządkowanych od Google:  structured data. 

To kilka trendów w pozycjonowaniu stron internetowych na rok 2017 r.  Jednak z pewnością w następnych latach będą one równie ważne co dziś.

Źródła:

Preparing for SEO in 2017: yes it’s that time already